Добро нам дошли!

2020   hol cvece1

 

informator

facebook logo5          

 

 

 

 

instagram1

 

 

 

       youtube 

 
 Телефон за информације 
062/80-565-05 
 


ИНФОРМАЦИЈЕ О ПРЕВЕНТИВНИМ МЕРАМА И АКТИВНОСТИМА ЗА СПРЕЧАВАЊЕ ШИРЕЊА ИНФЕКЦИЈЕ

      

Е-УПИС ПРВАКА - КОРАК ПО КОРАК

СПИСАК УЧЕНИКА

СПИСАК УЧЕНИКА У ПРОДУЖЕНОМ БОРАВКУ ЗА ШКОЛСКУ 2017/2018. ГОДИНУ

Рб. Презиме и име ученика одељење
1 Мицковски Николина   I-1
2 Пресетник Сара   I-1
3 Арсић Огњен I-1
4 Ракић Радован I-1
5 Ереш Сара   I-1
6 Станојевић Јана I-1
7 Лукић Лазар I-1
8 Јакововић Мирослав I-2
9 Цукић Ивана I-2
10 Алексић Невена I-2
11 Михајловић Павле I-2
12 Детки Стефан I-2
13 Вујичин Филип I-2
14 Лукић Милош I-2
15 Тошков Дарио I-2
16 Дадић Лука I-2
17 Батало Милица I-2
18 Марчетић Димитрије   I-3
19 Мирков Валентина  I-3
20 Ђурђев Николина I-3
21 Николић Урош I-3
22 Јованов Миона  I-3
23 Живановић Лена I-3
24 Радуловић Петра I-3
25 Белобрк Ђорђе I-3
26 Јасика Анђелија I-3
27 Ердељанин Данило II-1
28 Панић Никола II-1
29 Арсић Теодора II-1
30 Тисевски Андреа II-1
31 Јаковљевић Бошко II-1
32 Блага Лана II-1
33 Коруновски Андреа II-1
34 Маџаревић Мина II-1
35 Зарић Миа II-1
36 Михајлов Владимир II-2
37 Грбин Никола II-2
38 Перин Олга II-2
39 Мијатовић Анђела II-2
40 Величковска Елена II-2
41 Јовановић Матеја  II-2
42 Кепић Талија II-2
43 Милосављевић Маша II-2
44 Ђорђевић Лана II-3
45 Пап Ена  II-3
46 Ембели Уна II-3
47 Михајловски Александра II-3
48 Томашић Емилија II-3
49 Кнежевић Николина II-3
50 Јасика Константин II-3

Водич за родитеље

ПРИПРЕМА ДЕЦЕ ЗА ПОЛАЗАК У ШКОЛУ

         Полазак у школу је значајан доживљај за дете. Од првог утиска  детета у школи зависи успешност његовог целокупног даљњег школовања, па се може сматрати и пресудним тренутком за цели живот детета.

Шта је важно код припреме детета за школу?

 Психичка и физичка припрема-дете мора да достигне одређени ниво сазнајног, емотивног и социјалног развоја; мора да има развијене одређене културно-хигијенске и радне навике како би могло да обавља задатке које му школа поставља.

Позитиван став према школи-то значи да не би требало дете плашити школом нити претити учитељем или учитељицом. О школи причати као о месту на коме ће дете пуно научити, постати паметније, стећи нове другаре и радити занимљиве ствари. О учитељу или учитељици неговати слику реалног човека који помаже деци да науче многе занимљиве ствари. Неговати и развијати самопоуздање детета.

Упоређивање и процењивање-дете мора да се упозна са чињеницом да ће га у школи оцењивати и упоређивати са другом децом, оно не сме ни да помисли да ће његова успешност утицати на Вашу љубав према њему. Навикавати дете на ситуације процењивања. Упоређивати дете повремено са другом децом (како је неко дете више или теже од њега), али му ставити до знања да је оно, за Вас, најважније.

Радне навике-развијати радне навике детета у извршавању школских обавеза:

  • Одредити простор за рад и учење-врло је важно да дете има време и простор за рад, на коме ће моћи у миру да учи и пише своје задатке. Важно је да то буде увек исто време, да га дете доживи као свој простор за рад, да на њему нема пуно садржаја који ће одвлачити његову пажњу
  • Привикавати дете да седи док ради и навикавати га на рад на папиру
  • Научити дете да користи правило: „Шта можеш данас, не остављај за сутра“
  • Да би дете научило ново градиво, треба да понови старо
  • Учење треба да буде активно- постављање питања пре и после учења, понављање градива,...
  • Учити треба из више извора, књига, филмова за децу, позоришних представа, животних ситуација,...

Техничке припреме:

  • На време обавестити дете да ће остајати само у кући, да ће се само кретати улицама, да ће се само облачити за школу, да мора контролисати извршење неких хигијенских навика
  • Набавити потребан прибор и одећу за школу
  • Увежбавати са дететом пут до школе
  • Научити дете да зна своју адресу становања, где му родитељи раде и  бројеве телефона. Треба да има мали адресар који ће садржати све важне информације.
  • Пажљиво планирати годишњи одмор- оставити слободне дане које ће родитељи искористити праћењу детета у школу и дочекивању после школе  

Педагог школе

Весна Зенг  

face3 

Мали календар

КАЛЕНДАР УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊЕ ШКОЛЕ 2017. ГОДИНЕ                        

Датум и време

Садржај активности

1. мај

Преузимање програма и базе за унос општих података и оцена 6 и 7 разреда

8-11. мајa до 16 часова

Провера општих података и оцена 6 и 7 разреда и слање исправки (незванична)

12-15. маја

Пријављивање редовних ученика за пријемни испит у специјализованим СШ
(детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)

12. и 15. маја

Пријављивање у школским управама ванредних ученика старијих од 17 година за Пријемни испит у средњу школу (обавештење школским управама)

19. мај

Добијање званичних извештаја са шифрама ученика и провера података (званична)

2. јуна до 15 часова

Слање базе са оценама осмог разреда координатору
1-6. јунa Пријемни испити у средњим школама (специјализованим)

до 8. јуна

Пријављивање, у школским управама, ванредних ученика старијих од 17 година за упис у средњу школу (обавештење у школским управама)

5-8. јуна

Провера оцена осмог разреда у основним школама (незванична)

8. јуна до 16 часова

Слање налога за исправку на оцене осмог разреда координатору

до 9. јуна

Коначни резултати пријемних испита и упис ученика
(обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)

12. јуна до 8 часова

Добијање званичних извештаја са оценама 8 разреда и провера података (званична)
14. јуна од 9 до 11 часова

Завршни испит тест из српског (матерњег) језика

15. јуна од 9 до 11 часова

Завршни испит тест из математике

16. јуна од 9 до 11 часова

Завршни испит комбиновани тест

16. јуна

Дешифровање тестова (након прегледа комбинованог теста)

14-17. јуна

Супервизија завршног испита

17. јуна до 12 часова

Слање базе координатору са бодовима ученика

18. јуна до 8 часова

Прелиминарни резултати завршног испита

19. јуна од 8 до 16 часова Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита (општинске жалбе)
20. јуна од 8 до 16 часова

Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита (окружне жалбе)

20. јуна од 8 до 12 часова Издавање потврда о броју освојених бодова на Завршном испиту, у матичним основним школама, за ученике који су полагали пријемни у музичким и балетским школама
23. јуна од 8 до 15 часова Упис ученика у музичке и балетске средње школе.
23. јуна до 8 часова

Објављивање коначних резултата завршног испита и броја бодова са којима ученик улази у расподелу

24. јуна од 8 до 12 ч. Попуњавање и предаја листе жеља у школи и унос у базу података (и слање базе координатору)
26. јуна до 12 часова Слање базе координатору са жељама ученика
27. јуна од 8 до 12 часова Провера листе жеља од стране ученика у основним школама (незванична)
27. јуна до 15 часова

Слање исправки на листе жеља

29. јун од 8 до 12 часова

Провера листе жеља од стране ученика у основним школама (званична)

30. јун до 12 ч. Објављивање званичне листе жеље ученика, провера на званичном и техничком сајту
3. јула од 8 часова Коначан распоред ученика по школама, гимназијама и образовним профилима
3. јула до 20 часова Објављивање преосталних слободних места за упис у другом кругу
4-5. јул Упис ученика у средње школе - први уписни круг
4. јула од 9 до 13 часова Попуњавање, предаја и уношење листе жеље ученика за други уписни круг
7. јула до 8 часова Коначан распоред ученика по школама, смеровима гимназија и образовним профилима
7. јула од 08 до 15 часова

Упис ученика у средње школе - други уписни круг

Понедељак Уторак Среда Четвртак Петак Субота Недеља
29. мај 30. мај 31. мај 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 крај 14 15 16 17 18
19 жалбе 1 20 жалбе 2 21 22 23 24 жеље 25
26 провера 1 27 28 29 провера 2 30 1. јул 2
3 резултати 4 упис 1 5 6 7 упис 2 8 9
10 11 12 13 14 15  

Резултати 2015/2016

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА ШКОЛСКЕ 2015/2016. ГОДИНЕ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ОДБОЈЦИ

Мушка екипа - II место                                                    Женска екипаIII место

Миљан Анџић

8-3

Николина Весковић

8-2

Урош Ташић

8-2

Милица Томић

8-1

Сергеј Тулић

8-3

Катарина Јеличић

7-3

Ђорђе Рајковић

8-3

Теодора Ћириковачки

7-3

Матеја Жалац

8-2

Ленка Топаловић

7-3

Борис Поплишан

8-1

Томана Барић

7-3

Абрамовић Владан

8-1

Татјана Јакубов

8-1

Дејана Радојчић

8-3

Сара Мрдак

7-3

ОПШТИНСКО И ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У ПЛИВАЊУ

Прсно (50 m)

-       Нађ Андреа, III-3– I место (пласман на републичко такмичење)

-       Поплишан Борис, VIII-1– I место (пласман на републичко такмичење)

-       Овука Марко, VII-3– II место (пласман на републичко такмичење)

Леђно (50 m)

-       Ђурђев Сара, II-3– II место (пласман на републичко такмичење)

-       Тутић Ана, III-1 – III место

-       Бојат Михајло, II-1 – III место

Делфин (50 m)

-       Лазаревић Михајло, V-4– II место (пласман на републичко такмичење)

-       Кормањош Матеја, IV-4 – III место

 

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

Сергеј ВукасовићVIII-2 -IIместо

Стефан НиколићVIII-1 -IIIместо. 

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Александар Станојковић 5-3 – II место;

Вељко Цуканић 6-4 – II место;

Станојковић Александра 3-2 - II место;

Варсаковић Миљан 4-1 - II место;

Јанковић Невена 4-1 - II место;

Митровић Константин, 3-3 - II место

Наташа Нешковић 6-3 – III место;

Александра Луковац 7-3 – III место;

Рунић Марко 4-1 - III место;

Радојевић Анђела 4-1 - III место;

Игор Дамјановић 5-4 – похвала;

Дарко Лунц 5-3 – похвала;

Огњен Перишић 6-3 – похвала;

Немања Вујић 7-3 – похвала;

Марко Овука 7-3 - похвала;

Анастасија Спасић 7-1 - похвала;

Јеличић Никола 3-3 - похвала;

Митровић Константин 3-3 - похвала;

Филиповић Миона 3-3 - похвала;

Андоновски Тамара 4-3 - похвала.

Драгићевић Тамара 3-2 - похвала

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ

Слијепчевић Михајло V-4 - други по броју бодова у општини

Ћућа Елена VII-3 - прва по броју бодова у општини

Сви учесници су пласирани на окружно такмичење из биологије.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

Врачар Веселин VII-3 - II место

Босанчић Данило VI-1 - III место

Ћурчин Ђура VII-1 - III место

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ХЕМИЈЕ

Ћућа Елена VII-3 - I место

Вујић Немања VII-3 - I место

Чивљаку Јосип VII-3 - II место

Давинић Марина VII-2 - III место

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У КОШАРЦИ

Женска екипа – I место                                                                                      Мушка екипа - I место

Сара Црепајац

8-1

Владан Абрамовић

8-1

Марина Давинић

7-2

Иван Букур

8-1

Анђела Петковић

6-2

Филип Јањић

8-1

Глорија Стојановић

8-1

Дарко Јованов

8-1

Владана Калинић

5-2

Максим Поповић

8-1

Ива Иванов

8-2

Алекса Митевски

8-2

Ана Иванов

8-2

Сергеј Тулић

8-3

Тијана Ивков

8-1

Ђорђе Рајковић

8-3

Кристина Стојановић

7-1

Андрија Челић

8-3

Сташа Арсеновић

6-2

Милош Маринковић

7-3

 

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Сергеј Вукасовић VIII-2 - I место

Давид Ђуретановић VII-2 - II место

Елена Ћућа VII-3 - II место

Вељко Цуканић VI-4 - III место

Никола Демијаненко VI-4 - похвала

Светлана Ракић VII-2 – похвала

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

Вујичић Лазар VIII-2 - II место

Вренчев Хелена VIII-1 - III место

Тисевски Анђела VII-1 - III место

Луковац Александра VII-3 - III место

Чивљаку Јосип VII-3 - III место

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Спасић Анастасија VII-1 - I место

Тисевски Анђела VII-1  - I место

Додер Јана VIII-4 - директан пласман на окружно јер је прошле године освојила 4. место у држави

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

Сергеј Вукасовић VIII-2 - III место, пласман на републичко такмичење

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Станојковић Александар V-3 - II место

Јанковић Невена IV-1 - III место

МАТЕМАТИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ „МИСЛИША“

Други разред

         Четврти разред

Домазетовски Урош II-1

I место

Ердељанин Аљоша IV-1

Похвала

Витомировић Милош II-1

Похвала

Јаковљевић Горана II-1

Похвала

Пети разред

Петровић Леа II-2

Похвала

Станојковић Александар V-3

Похвала 

Прокић Растко II-1

Похвала

Форђарини Марко II-1

Похвала

Шести разред 

Нешковић Наташа VI-3

Похвала

Трећи разред

Перишић Огњен VI-3

Похвала 

Митровић Константин III-3

Похвала

Цуканић Вељко VI-4

Похвала

Тошков Елена III-3

Похвала

ЗДРАВА ШКОЛА

Екипа одељења - IV-3 се пласирала на међушколско такмичење

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

Вујичић ЛазарVIII-2 - II место, пласман на републичко такмичење 

47. ГРАДСКА СМОТРА РЕЦИТАТОРА

Милана Петрица II-2 - ласман на Регионалну смотру рецитатора

ЗДРАВА ШКОЛА - МЕЂУШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Eкипa одељења IV-3 - I место

ГРАДСКО ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

Давид Полић V-3 – пласман на окружно такмичење

Милица Кнежевић VI-2– пласман на окружно такмичење

Страхиња Николић IV-1– пласман на окружно такмичење

ЗДРАВА ШКОЛА - ФИНАЛЕ

Ива Врањеш, Урош Цветковић и Филип Вуловић, екипа IV-3одељења - II место

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ

Слијепчевић Михајло V-4 - I место

Ћућа Елена VII-3 - I место

Игњатов Тијана VI-1 - II место

Грубанов Марта V-4 - III место

Чечовић Јелена VI-4 - III место

Стојанов Милица VII-1 - III место

Ћириковачки Теодора VII-3 - III место

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Тисевски Анђела VII-1 -пласман на републички ниво 

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Сергеј Вукасовић - VIII-2 - II награда – пласман на републичко такмичење

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У КОШАРЦИ

Мушка екипаI место

Женска екипа - I место

Владан Абрамовић 8-1

Иван Букур 8-1

Филип Јањић 8-1

Дарко Јованов 8-1

Максим Поповић 8-1

Алекса Митевски 8-2

Сергеј Тулић 8-3

Ђорђе Рајковић 8-3

Андрија Челић 8-3

Милош Маринковић 7-3

Сара Црепајац 8-1

Марина Давинић 7-2

Анђела Петковић 6-2

Глорија Стојановић 8-1

Владана Калинић 5-2

Ива Иванов 8-2

Ана Иванов 8-2

Тијана Ивков 8-1

Кристина Стојановић 7-1

Сташа Арсеновић 6-2

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У АТЛЕТИЦИ

Владан Абрамовић VIII-1 - скок у вис - I место

Ирена Јанић VII-3 - дисциплина 300 m - I место

Теодора Ћириковачки VII-3 - скок у вис - III место

Душан Видовић VIII-4 - дисциплина 100 m - III место

Владана Калинић V-2 - дисциплина 60 m - III место

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У АТЛЕТИЦИ

Јанић Ирена VII-3 - дисциплина 300 mI место

Владан Абрамовић VIII-1 - дисциплина скок у висI место

МЕЂУОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У КОШАРЦИ

Мушка екипа – II место

Женска екипа – II место

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

Данило Босанчић VI-1 - I место

Веселин Врачар VII-3 - III место и пласман на републичко такмичење

Сремски Карловци

Бројач посета

578948

Огласна табла



Од 7. новембра старијој смени настава почиње од 8 часова, а млађој од 13,30 часова.

Смена се мења 21. новембра.  

:)

 

 

 

 

Све информацијe можете добити путем бројева телефона 352-663 или 062/80-56-505 радним данима од 8 до 15 часова.

Јавне набавке

Календар

No event in the calendar
пон уто сре чет пет суб нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30